Од домот на баба и дедо: 14 работи кои се доказ дека винтиџ работите се покул од модерните

„Си купив прекрасна винтиџ ламба.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-09.jpg

„Неодамна ја пронајдов оваа убавица.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-10.jpg

„Радио од 1956 година.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-11.jpg

„Погледнете колку е кул, да, вака го послужувам чајот јас.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-12.jpg

„Винтиџ килим како од бајките.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-14.jpg

„Очилата на баба ми од 1960-тите совршено ми прилегаат.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-15.jpg

„Ламба што личи на уметничко дело.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-16.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Од домот на баба и дедо: 19 работи кои се доказ дека винтиџ работите се посебен тип на богатство Чевлите што ги носела вашата баба во младоста или омилената фотелја на ваши...
Широки се едвај 3 метри, во нив живееле и по неколку семејства – Уникатните куќи во главниот град на... Најпопуларнте куќи во главниот град на Виетнам имаат ширина од само 2-3 метри, н...
Најужасните модели на фустани што ги имаме видено досега (фото) Од кич комбинации на материјали и преоптовареност со детали до фустани кои изгле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg