Од домот на баба и дедо: 14 работи кои се доказ дека винтиџ работите се покул од модерните


Од домот на баба и дедо: 14 работи кои се доказ дека винтиџ работите се покул од модерните

Дали имате пар очила од баба ви кој ви е омилен? Или столче наследено од дедо ви кое ви е вистинско богатство во домот? Винтиџ работите навистина имаат душа.

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-01.jpg

Често се случува работи со текот на годините да добиваат на вредноста, наместо да губат.

Направени внимателно со уникатен дизајн тие го носат духот на едно поинакво време и се вистинско уметничко дело среде ова модерно општество.

Од облека до накит и ламби, винтиџ работите навистина имаат душа.

Фото докази од луѓе ширум светот кои на форуми покажуваат дека винтиџ работите се покул од модерните:

„Часовникот кој мојот дедо го носел во џеб.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-02.jpg

„Количката за послужување не се вклопува во мојот модерно уреден стан, но не можев да одолеам и ја купив од антикварница.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-03.jpg

„Ова се стари дијамантски обетки од 1930-та. Погледнете колку се кул...“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-04.jpg

„Ги купив многу евтино, но за мене се вистинско богатство.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-05.jpg

„Часовник од 1953 со бело злато и дијаманти.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-06.jpg

„Фустан од 50-тите.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-07.jpg

„Столче од 1930-тите, направено од естонско дрво во Италија.“

14-foto-dokazi-deka-vintidj-rabotite-se-pokul-od-modernite-08.jpg

Уште 7 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 докази дека сè уште можеме да ја спасиме планетата Измислено е силиконско стапче за чистење уши, што се користи повеќе пати, како и...
Фото докази дека винтиџ работите од домот на баба и дедо се вистинско богатство Се сеќавате ли на фамозниот сервис за кафе на вашата баба со впечатлив цветен ди...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg