14 едноставни, но генијални изуми кои ќе ги посакате дома

Чаршаф со ознаки кој дел е за доле, кој за горе, а кој за на страна... Конечно крај на главоболките при местење на постелнината, зарем не?

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-01.jpg

Некои мали дизајнерски трикови можат да ви го олеснат секојдневието.

Изгледаат едноставно, но кога ќе видите каква работа вршат, ќе ви изгледаат брилијантно:

Специјален додаток за поткревање на капакот со рака, да не мора да фаќате таму каде што се седи

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-02.jpg

Држач за сладолед

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-03.jpg

Мапа на градот на капак од шахта

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-04.jpg

„Побарав примерок од ролетните и ми пратија преслатка мини верзија“

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-05.jpg

Кабини за уринирање кои ви ги штитат чевлите од прскање кога ќе пуштите вода

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-06.jpg

Место за чорапи кои си го изгубиле „другарчето“

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-07.jpg

Ќесички за замрзнување кои со ливче ве предупредуваат кога се при крај

14-ednostavni-no-genijalni-izumi-koi-kje-gi-posakate-doma-08.jpg

Уште 7 изуми на следната страна...Би можело да ве интересира:

Идеи како велигденски да го украсите домот со едноставни декорации (фото) Вазна полна со моркови и свежо цвеќе, велигденски дрвца со вештачки јајца, аранж...
Уникатни и иновативни дизајни кои не се неопходни, но веднаш ќе ги посакате (фото) Кога имаат слобода да ја покажат нивната креативност, дизајнерите можат да напра...
16 неуспеси на дизајнери кои не размислувале за убавина или практичност Некои дизајни се генијални и ни останува само да се воодушевуваме. Други пак се ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg