Вообичаени работи во Јапонија, кои ни се потребни и нам и на остатокот од светот


Вообичаени работи во Јапонија, кои ни се потребни и нам и на остатокот од светот

Во Јапонија може да купите пресувана маичка во супермаркет, а леваците не мора да се мислат како да ја фатат шолјата за кафе.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-001.jpg

Во оваа неверојатна земја има бројни примери како луѓето се преплетуваат со технологијата и перфекционизмот:

1. Пресувани памучни маички.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-01.jpg

2. Леб без корка.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-02.jpg

3. Авион во кој патниците го гледаат истото што и пилотот.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-03.jpg

4. Скали кои бројат колку калории трошите.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-04.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да купите (фото) Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...
Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg