Вообичаени работи во Јапонија, кои ни се потребни и нам и на остатокот од светот

Во Јапонија може да купите пресувана маичка во супермаркет, а леваците не мора да се мислат како да ја фатат шолјата за кафе.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-001.jpg

Во оваа неверојатна земја има бројни примери како луѓето се преплетуваат со технологијата и перфекционизмот:

1. Пресувани памучни маички.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-01.jpg

2. Леб без корка.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-02.jpg

3. Авион во кој патниците го гледаат истото што и пилотот.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-03.jpg

4. Скали кои бројат колку калории трошите.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-04.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Широки се едвај 3 метри, во нив живееле и по неколку семејства – Уникатните куќи во главниот град на... Најпопуларнте куќи во главниот град на Виетнам имаат ширина од само 2-3 метри, н...
Празнични трикови и „направи сам“ идеи - ќе ви се најдат во новогодишната сезона Никогаш доволно совети и трикови, кога ќе почнат новогодишните празници... Ни...
Снешко од кутии и уште 13 идеи како да ги спакувате новогодишните подароци за децата Најмалите се оние што најмногу се радуваат на новогодишните празници, но и на по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg