Вообичаени работи во Јапонија, кои ни се потребни и нам и на остатокот од светот - Results from #1


Вообичаени работи во Јапонија, кои ни се потребни и нам и на остатокот од светот

5. Материјалот на седиштата во јавниот превоз покажува за кого се наменети слободните седишта.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-05.jpg

6. Метро станиците имаат посебни подвижни ленти за велосипедите.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-06.jpg

7. Вака изгледаат роботите за бркање на опасните животни по фармите.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-07.jpg

8. Шолја која е подеднакво згодна и за леваците и за деснаците.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-08.jpg

9. Во такси возилата има копче со чија помош може да го замолите возачот да ја намали брзината.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-09.jpg

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да купите (фото) Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...
Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg