Вообичаени работи во Јапонија, кои ни се потребни и нам и на остатокот од светот

Во Јапонија може да купите пресувана маичка во супермаркет, а леваците не мора да се мислат како да ја фатат шолјата за кафе.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-001.jpg

Во оваа неверојатна земја има бројни примери како луѓето се преплетуваат со технологијата и перфекционизмот:

1. Пресувани памучни маички.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-01.jpg

2. Леб без корка.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-02.jpg

3. Авион во кој патниците го гледаат истото што и пилотот.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-03.jpg

4. Скали кои бројат колку калории трошите.

voobicaeni-raboti-vo-japonija-koi-falat-vo-ostatokot-od-svetot-04.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавите велигденски декорации направени од креативни Македонки на Инстаграм (фото) Зајчиња, тревичка, пилиња, јајциња во бои – велигденската магија може да започне...
12 дизајни за кои веднаш ќе помислите - „Ова ми треба!“ Изборот на дизајни за секакви додатоци денес е огромен и истите тие може да ни г...
„Направи сам“ проект на Македонка: Како да направите хартиени држачи за велигденските јајца? Потребно ви е само хартија, ножички, боички и лепило и велигденската атмосфера в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg