Од домот на баба и дедо: 19 работи кои се доказ дека винтиџ работите се посебен тип на богатство


Од домот на баба и дедо: 19 работи кои се доказ дека винтиџ работите се посебен тип на богатство

Чевлите што ги носела вашата баба во младоста или омилената фотелја на вашиот дедо, сигурно ќе му дадат посебна магија на вашиот нов дом или на вашите стајлинзи.

od-domot-na-baba-i-dedo-19-raboti-koi-se-dokaz-deka-vintidj-rabotite-se-poseben-tip-na-bogatstvo-01.jpg

Дали сте вљубеник во винтиџ работите? Имаат некоја посебна магија и емотивна вредност, зарем не?

Појдете во домот на вашите баба и дедо и сигурно ќе пронајдете уникатни парчиња мебел, накит, облека и што уште не.

Тие предмети веруваме дека ќе ви бидат посебен тип на богатство и во новиот дом.

Доказ дека винтиџ работите се бесценети:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разли...
Брош на скината маица и уште 10 идеи со кои луѓето им дале нов живот на старите работи „Од стариот куфер одлучив да направам нов, специјално за мојот 10-годишен син.“ ...
Работи кои ги има само Јапонија, а се потребни на целиот свет На остатокот од светот му се потребни многу работи какви што ги има само во Јапо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg