Од домот на баба и дедо: 15 ретро работи, кои ни го враќаат мирисот на минатото

Од грамофон, кој со задоволство и сега би си го ставиле дома, па до прибори со лажици и виљушки, кои се чуваа за специјални пригоди... Овие предмети ќе ви разбудат носталгија.

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-01.jpg

Неретко во домовите на нашите баби и дедовци се крие вистинско богатство... Од уникатни прибори за јадење и впечатливи шноли, па до грамофони и садови со ретро дизајн.

Некои од овие работи ќе ви вратат спомени, а други ќе ве зачудат со својот ретро дизајн.

Предмети од домовите на баба и дедо:

Запалка

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-03.jpeg

Тепалка за муви

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-04.jpeg

Отворач за пијалаци

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-05.jpeg

Садови

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-06.jpeg

Шнола за коса

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-07.jpg

Крпи

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-08.jpg

Есцајг во куферче

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-09.jpg

Џебен часовник

od-domot-na-baba-i-dedo-15-retro-raboti-koi-ni-go-vrakjaat-mirisot-na-minatoto-10.jpg

Уште 7 работи на следната страна...



Би можело да ве интересира:

10 работи во уредување на домот, на кои вреди да потрошите пари Кујнски остров, кој ќе ви биде централно место за приготвување на храна, плус ќе...
Лесни и евтини новогодишни „направи сам“ проекти со кои ќе си го украсите домот (фото) Направете си сами мини елкички од шишарки, елки од пластични лажици или свеќници...
9 уметнички дела кои ќе ви разбудат носталгија за новогодишните празници во детството Полни детски игралишта со снег, семејниот дом на баба и дедо, мало дете на новог...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg