22 идеи за минималистички тетоважи за сите девојки кои знаат што е „себељубов“ (фото)

Девојка која се прегрнува себеси, чии контури создаваат облик на срце – ова е најчестата тетоважа на која се одлучуваат девојките кои излегле посилни од некоја животна битка и научиле да се сакаат себеси, ставајќи се на прво место. Неколку идеи за тетоважи во продолжение.

20-idei-za-minimalistichki-tetovazhi-za-site-devojki-koi-znaat-shto-e-sebeljubov-foto-01.jpg

Ако не се сакате вие себеси, не можете да очекувате никој друг да ве сака повеќе од вас самите.

Љубовта кон себе е многу важна, а честопати за да се стигне до тој чекор, процесот на спознавање на себеси и ставање на себе на прво место е долг.

Најчесто со себељубов се стекнуваат личности откако ќе поминат низ некоја тешка животна промена и битка, од која излегуваат посилни и нема ништо што ќе ги натера да се стават на второ или последно место.

Токму во тие моменти, луѓето се одлучуваат ова достигнување да го врежат засекогаш, најчесто на своето тело.

Ако сте стигнати до таков момент, во продолжение неколку предлози за тетоважи кои ја отсликуваат себељубовта:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки на дизајнери и мајстори кои ги прават предметите бескорисни и неупотребливи (фото) Сте биле ли сведоци на дизајни за кои сте си рекле дека или дизајнерот завршил к...
Шишарки, тапи од вино: Идеи за „направи сам“ проекти на празнични украси (за малку пари) На следната прошетка на Водно или во парк соберете си паднати шишарки, а потоа с...
35 идеи за минималистички тетоважи инспирирани од летото (фото) Ако плажата, сонцето и тиркизната вода ви се сè што е потребно за да се наполнит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg