10 знаци дека всушност 2018-та беше добра година за вас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


10 знаци дека всушност 2018-та беше добра година за вас

На крајот од секоја година имаме желба следната да ни биде уште подобра, а често и им даваме поголемо значење на лошите настани, отколку на добрите.

10-znaci-deka-vsushnost-2018-ta-beshe-dobra-godina-za-vas-01.jpg

Затоа, свртете се уште еднаш зад себе и размислете дали навистина беше така?

Ова се 10 знаци дека всушност и не беше така лошо:

1. Бевте повеќе сконцентрирани на она што го сакате, а не на она што сакате да бидете

2. Не бегавте од ризиците, дури и кога се плашевте и знаевте дека правите добро за себе

3. Не остваривте некои цели, но не се мразите поради тоа

4. Не се грижевте за нешта кои не можете да ги промените

5. Се ослободивте од минатото и непотребниот гнев

10-znaci-deka-vsushnost-2018-ta-beshe-dobra-godina-za-vas-02.jpg

6. Сакате да поминувате повеќе време сами, бидејќи сфативте дека сте си најдобриот пријател

7. Научивте да ги цените моментите и трпението

8. Го отворивте своето срце и се покажувате во вистинско светло

9. Не дозволувате професијата и работата да ве дефинираат како личност

10. Верувавте и сè уште верувате дека можете да зграпчите многу повеќе од иднината

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога некого сакаш, дај му простор да биде тажен... Кога некого сакате, навистина може да ве повреди и неговата тага. Затоа и веднаш...
Можеш ти жено сè што ќе посакаш, само немој да венееш покрај лошиот ма... Што сè постигнува една жена, знае само таа, иако често и не е свесна за своите м...
За добрите работи треба долго, за лошите работи само еден миг е доволе... Само една докторска дијагноза за сериозна болест, сообраќајна незгода со трајни ...