„А, ти што правеше цел ден?!“ - Мажот дошол дома и наишол на хаос...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


„А, ти што правеше цел ден?!“ - Мажот дошол дома и наишол на хаос...

Мажот си дошол дома од работа и ги пронашол своите три деца надвор во дворот, уште во пижами, со кал до колена, а празни кутии храна и обвивки од чоколади биле расфрлени по целиот тревник.

a-ti-sto-pravese-cel-den-mazot-dosol-doma-i-naisol-na-haos-01.jpg

Вратите од автомобилот на жена му биле отворени, исто така и вратата од куќата, а никаде го немало и кучето. Кога влегол во куќата го пречекал уште поголем неред.

Ламбата била превртена, а тепихот свиткан во ќошот на едниот ѕид. Телевизорот пуштен на најсилно, а целата соба затрупана во играчки.

Во кујната, мијалникот до горе полн со садови, храна расфрлена по масата и подот, вратата од фрижидерот отворена, на подот искршено стакло, а во средината на кујната мало купче песок.

Брзо тргнал да се качи на катот прескокнувајќи преку куп играчки и алишта. Ја барал жена си целиот избезумен и загрижен.

Во купатилото мала поплава. Ѕирнал внатре и што да види – куп мокри пешкири, водата тече од лавабото, а во кадата валкана вода со пена. Километри тоалет хартија развлечени низ целата бања.

Побрзал во спалната соба, а таму ја нашол жена си „мртва ладна“, во пижами си чита книга.

Го погледнала, се насмевнала и го прашала како поминал на работа.

Гледајќи ја со подотворена уста ја прашал: „Што се случило овде денес?“

Таа повторно се насмевнала и му рекла: „Знаеш, кога си доаѓаш од работа нервозен и се дереш по мене: А ти што правеше цел ден?!“

Тој и рекол: „Знам!“

А, таа: „Епа денес не го правев тоа!“ – му рекла и продолжила да си чита.

Би можело да ве интересира:

Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не може да ги совлада трите копчи... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
Очајна, само готви. Види ја, не знае јајце да спржи - На никој не можеш да му погодиш кога си жена Стани, седни, исчисти, зготви. Оди на работа, врати се, ручај, дремни, вежбај, и...
Имам 40 години, немам маж, ниту деца - но, среќна сум! Неодамна наполнив 40 години. Да, имам повеќе брчки. Имам подочници кои најчесто ...

Најчитани неделава