Стари зборови - ново значење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Стари зборови - ново значење

Со текот на времето, освен што ние растеме и се менуваме, се менуваат и значењата на некои од зборовите кои ги користиме секојдневно.

stari-zborovi-novo-znacenje-0001.jpg

На интересен начин се прикажани дел од нив и нивното сегашно значење:

Огледало – најважната справа во теретана.

Happy Hour – ситуација кога се будите еден час пред алармот и сфаќате дека имате уште толку за спиење.

Емајлиран – затрупан со електронска пошта.

Марихуана – трева која може да предизвика значително поголема среќа од детелинка со четири листа.

Пиперка – оној дел од полнета пиперка кој најчесто не се јаде.

Крај на светот – настан кој сега веќе традиционално се одржува на секои 3-4 години.

Клаустрофобија – страв од затворени простории. Си тргнал накај кафана и страв ти е да не е затворена.

Длабока пенетрација – кога снегот и покрај чизмите и двата пара чорапи успева да ти ги намокри нозете.

Хипнотизер – баба која ги загледува децата во автобус и се обидува со очи да им каже дека треба да и го отстапат местото.

Роденден – собирање годишни залихи на дезодоранси и гелови за туширање.

Вештачка интелигенција – плавуша која се фарба црна.

Оптимизам – кога ќе тргнеш на пазар со два кондоми во џеб. Никогаш не се знае што те чека...

Би можело да ве интересира:

Дури сега ја разбирам баба: „Нека ми земе Господ сé, само умот нека не... Што правиш девојче, прашува милно баба ми додека мешам цвеќиња и вода во малата ...
Купи ги чевлите, испиј ја третата чашка вино, дојади го чоколадото - Н... Те гледам малечка во ова мрзеливо топло мајско попладне стисната до твоето помал...
Лошиот маж е љубоморен, се храни од вашиот неуспех, ви брои „со колку ... Лошите мажи ќе ве прашуваат за бројот на сексуални партнери и доколку решите да ...

Најчитани неделава