Познати цитати за жените
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Познати цитати за жените

poznati-citati-za-zenite

Без нив не се може. Светот не би бил ист кога не би постоеле жените и нивниот начин на гледање и комплицирање на нештата.

Нивната насмевка, борбеност, убавина. Во прилог неколку познати цитати за жените:

 „Не ми пречи, да живеам во Светот на мажите, се додека можам да бидам ЖЕНА”. - Мерлин Монро

 „Жената е таа која стои на капијата, за влезот и излезот од овој Свет” - Иво Андриќ

 „За мажот кој е без жена, нема рај ниту на земјата ниту на небото. Без жената, не би имало сонце, месечина, дожд ни оган” - арапска поговорка

„Ако жената ве победува во тенис, променете го спортот. Но, ако жената ве победува во бокс тогаш променете ја жената” - Мухамед Али

 „Жената треба да биде две работи истовремено: Отмена и Прекрасна” - Коко Шанел

„Жената која искрено сака, не може да биде ниту неверна ниту зла” - Мор Џокаи

„Среќните девојки, се најубавите девојки” - Одри Хепбeрн

„Таа. Тоа е трето лице еднина, заменка која ништо не може да ја замени” - Ѓорѓе Балашевиќ

„Ниту една жена не е толку скапа, да не може да се купи со искрена љубов. Но, не е ни толку евтина, да се продаде за малку лажност ”- Ѓорѓе Балашевиќ

„Кога очите на една жена се замаглени од солзи, тогаш мажот е тој кој не гледа јасно” - Михаел Турниер

„Што е подобро од мудроста? - Жена. А, што е подобро од добра жена? - Ништо” - Геофреј Чаусер

 Кој ви е омилен? Доколку го нема меѓу овие, споделете го во коментари.

Би можело да ве интересира:

Златото се проверува со оган, жената со злато, а мажот со жена Вистината е следнава: колку и да ги озборуваме мажите, колку и да им припишуваме...
На жените поважна им е кариерата од бракот: 12 факти за животот на Јамајка Русинка која се омажила за Јамајканец и живее таму ги пренесува своите искуства ...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...

Најчитани неделава