11 прекрасни правила кои мора да се почитуваат во семејството на Кристина Агилера
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


11 прекрасни правила кои мора да се почитуваат во семејството на Кристина Агилера

Кристина Агилера е од оние инспиративни мајки кои ги воспитуваат своите деца дека не смеат да плачат само затоа што не го добиле колачето.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-01.jpg

Да се биде родител е тешка задача, но Кристина Агилера дефинитивно одлично се снаоѓа во оваа улога.

Но, пејачката не само што им дава безусловна љубов на своите деца, туку им поставува и правила кои ќе ги изведат на правиот пат во животот.

Кои правила мора да се почитуваат во нејзиното семејство:

Нема карање пред децата, па така со својот свршеник Метју Ратлер проблемите ги решаваат кога се сами.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-05.jpg

Сите треба да бидат финансиски одговорни за себе за да го научат значењето на парите.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-04.jpg

Децата да бидат социјално освестени, односно да не мислат дека се подобри од другите, туку да ги прифатат сите луѓе, без разлика на статусот.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-10.jpg

Да се грижат едни за други и да си даваат совети.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-18.jpg

Децата да бидат деца, да имаат забава и безгрижно да растат.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-13.jpg

Да ги прифаќаат лекциите што мајка им ги научила во текот на животот и грешките од претходната генерација да им бидат пример како не треба.

11-prekrasni-pravila-koi-mora-da-se-pochituvaat-vo-semejstvoto-na-kristina-agilera-09.jpg

Уште 5 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мајка ѝ е коцкар, татко ѝ е скиентолог: 12 мрачни тајни за животот на ... Секоја седмица на своето момче Каспер Смарт му давала по 10.000 долари за тој да...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Најмладиот играч којшто постигнал 2.000 поени во НБА - 10 факти за Леб... Леброн Џејмс е американски професионален кошаркар којшто стана славен веднаш што...