10 интересни факти за домот на принцот Хари и Меган Маркл
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


10 интересни факти за домот на принцот Хари и Меган Маркл

Кензингтонската палата крие многу тајни. Во нејзините раскошни одаи имало многу славење и насмевки, но и трагедии, но сега Хари и Меган во неа внесуваат нова енергија.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-01.jpg

Принцот Хари и Меган Маркл живеат во свој апартман во Кензинготнската палата. Таа крие богата историја во себе, а нејзината грандиозност е дури застрашувачка.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-05.jpg

Факти за Кензингтонската палата, односно за домот на Хари и Меган:

Стара е повеќе од 400 години. Таа не била отсекогаш палата, а според некои британски извори изградена е во 1605 година.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-03.jpg

Отворена е за јавноста и иако не можете да видите каде точно живеат Хари и Меган, вие можете да истражувате делови од неа.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-11.jpg

Во неа се случиле многу трагедии досега, како неверства и смрт од различни болести на членови на кралското семејство.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-09.jpg

Составена е од апартмани, а Хари и Меган живеат во еден од нив. Таму живеат и принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, додека апартманот на принцезата Дијана беше празен со години.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-10.jpg

Принцезата Дијана живееше во палатата со нејзините синови Хари и Вилијам и по разводот со Чарлс, сè до нејзината трагична смрт.

10-interesni-fakti-za-domot-na-princot-hari-i-megan-markl-02.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Одри Хепберн го преживеала периодот на гладување: Интересни факти за л... Теориите на заговор, лажните верувања и озборувањата постоеле отсекогаш, само шт...
Има 97 години, преферира животни наместо луѓе: 10 работи кои не ги зна... Бети Вајт на сите им е омилена баба во Холивуд, има 97 години, кралица е на коме...