Нервен слом на 21 година, претепување на сопругата: Факти за постариот син на Николас Кејџ


Нервен слом на 21 година, претепување на сопругата: Факти за постариот син на Николас Кејџ

Тој има два сина, но само постариот живее со него. Изгледа Николас Кејџ е совршен актер, но не и совршен татко, бидејќи неговиот постар син Вестон Кејџ постојано прави скандали, а тој нема решение за тоа.

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-01.jpg

Николас Кејџ има многу проблеми со законот, со избегнување на даноците, со љубовните врски, но има и со своите деца.

Тој е еден од најдобрите актери на денешнината, но кога е приватниот живот во прашање како да му владее хаос. Зад себе има три пропаднати брака од кои има две деца.

Помладиот син Кал-Ел живее со неговата мајка Алис Ким, поранешна келнерка со која Николас Кејџ беше 6 години во брак, и изгледа е добро згрижен од страна на мајка си.

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-06.jpg

Но, постариот син на Николас Кејџ, Вестон, кој го доби со Кристина Фултон, живее со него  и постојано ги полни медиумите со своите скандали.

Скандалозното однесување на Вестон Кејџ:

Чудни варијации со изгледот

Некогаш беше непрепознатлив металец со долга коса и лице обоено со бела боја, а потоа се претвори во билдер со тесни маички.

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-03.jpg

Нервен слом на 21 година

Во 2011 Вестон направил огромен скандал во ресторан затоа што не му било дадено нешто од менито, дошло и до тепачка и Вестон завршил во психијатриска институција.

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-04.jpg

Сообраќајни прекршоци и бегање од полицијата

Чудно е кога возрасен маж седи со прекрстени нозе и плаче на тревникот на некој странец, но Вестон го стори тоа откако јурел со автомобилот со огромна брзина, со многу алкохол во крвта, и направил сообраќајна несреќа.

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-05.jpg

Браќата повеќе не се во контакт

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-14.jpg

Николас Кејџ е виновен за неволјите на постариот син

Мајката на Вестон ги молела одговорните во психијатриската болница да го задржат Вестон подолго, по инцидентот во ресторанот, само за да не биде дома со Николас Кејџ и да не биде под неговото лошо влијание.

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-08.jpg

Сепак, Вестон ја обвинува мајка си и вели дека не сака да има ништо со неа

nerven-slom-na-21-pretepuvanje-na-soprugata-11-fakti-za-postariot-sin-na-nikolas-kejdz-09.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мајка ѝ го застрелала татко ѝ, позирање за Плејбој: 10 тајни од детството на Шарлиз Терон Нејзината мајка не завршила на суд, а Шарлиз има проблеми со справување со бесот...
Спореди се со личноста којашто беше вчера: 12-те животни правила на Џордан Питерсон Џордан Питерсон е професор по клиничка психологија на Универзитетот во Торонто. ...
Океаните се сини поради сонцето и уште 6 интересни факти за океаните Без вода нема живот, но колку навистина знаеме кога се океаните во прашање? Пост...