Зборува германски, практикува акупунктура за младоликост и уште 10 работи кои не ги знаете за Сандра Булок


Зборува германски, практикува акупунктура за младоликост и уште 10 работи кои не ги знаете за Сандра Булок

Иако отсекогаш е популарна, сепак одамна ја немавме видено на филмското платно, а сега таа се врати и е подобра од било кога.

zboruva-germanski-praktikuva-akupunktura-za-mladolikost-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-sandra-bulok-01.jpg

Со последната улога во Bird Box, Сандра Булок уште еднаш докажа дека е одлична холивудска актерка, а фановите сметаат дека треба да добие уште еден Оскар.

Но, покрај актерската кариера, Булок во приватниот живот има улога на мајка на две деца, хуманитарна е и постојано донира во организации и онаму каде што е потребно.

Во продолжение прочитајте уште неколку интересни факти за актерката, кои сигурно не сте ги знаеле:

1. Зборува течно германски, бидејќи голем дел од детството го поминала во Германија (1:25).

2. Вели дека е премногу мрзлива за да биде активна на социјалните мрежи и ги избегнува.

View this post on Instagram

Photos from the #BirdBox premiere with Boy and Girl 😉

A post shared by Sandra Bullock (@sandra.bullock.official) on

3. Има две деца, син и ќерка, кои се посвоени.

zboruva-germanski-praktikuva-akupunktura-za-mladolikost-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-sandra-bulok-06.jpg

4. Практикува акупунктура за помладолик изглед и сјајна кожа.

zboruva-germanski-praktikuva-akupunktura-za-mladolikost-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-sandra-bulok-08.jpg

5. Булок беше „Жена на годината“ за 2010, според People.

zboruva-germanski-praktikuva-akupunktura-za-mladolikost-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-sandra-bulok-04.jpg

6. Во младоста излегуваше со Рајан Гослинг, кој е 13 години помлад.

zboruva-germanski-praktikuva-akupunktura-za-mladolikost-i-ushte-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-sandra-bulok-07.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Не пие алкохол, првпат се бакнала на филм: Факти кои не сте ги знаеле ... Најмногу се прослави со улогата во популарната серија Gossip Girl, а оттогаш има...
Научила да шие во дом за сираци и уште 8 факти за Коко Шанел Познатата модна икона никогаш не го изгуби своето силно влијание врз стилот и уб...
Одри Хепберн го преживеала периодот на гладување: Интересни факти за л... Теориите на заговор, лажните верувања и озборувањата постоеле отсекогаш, само шт...