20 реченици кои ќе ве мотивираат да бидете подобар и посреќен човек
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


20 реченици кои ќе ве мотивираат да бидете подобар и посреќен човек

Колку време од денот посветувате на себе? Колку минути поминувате размислувајќи на тоа колку добар човек сте, до каде сте стигнале и на каде сакате да продолжите? Време е да одвоите 5 минути.

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-001.jpg

20-те реченици или кратки цитати во продолжение имаат за цел да ве направат подобар, посреќен и помотивиран човек.

Споделете со блиските на кои знаете дека им е неопходна мотивација:

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-1.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-2.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-3.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-4.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-5.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-6.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-7.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-8.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-9.jpg

20-rechenici-koi-kje-ve-motiviraat-da-bidete-podobar-i-posrekjen-chovek-10.jpg

Уште 10 реченици на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 реченици со кои можете да му го разубавите денот секому „Ти ја будиш убавата страна во мене, ме правиш подобар човек.“ Животот на момент...
Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помог... Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...