Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Има 97 години, преферира животни наместо луѓе: 10 работи кои не ги знаете за омилената баба во Холивуд

Бети Вајт на сите им е омилена баба во Холивуд, има 97 години, кралица е на комедијата и нејзината енергичност е инспиративна.

ima-97-godini-preferira-zhivotni-namesto-lugje-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-omilenata-baba-vo-holivud-01.jpg

Секогаш е насмеана, полна со енергија, знае да направи добри шеги во секое време и во нејзините улоги секогаш додава уникатна нота, па на сите им „паѓа“ во очи и влегува во срце.

И на 97 години, таа нема намера да запре, а покрај тоа што е изградена актерка, таа сака да се бори за правата на животните, а ако треба да одбере друга професија, би одбрала нешто во зоолошка.

Во продолжение прочитајте неколку интересни факти за неа:

Таа го држи Гинисовиот рекорд за најдолга телевизиска кариера како жена, која ја започнала во 1939-та.

ima-97-godini-preferira-zhivotni-namesto-lugje-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-omilenata-baba-vo-holivud-02.jpg

Нејзината права улога во Холивуд била во реклама за маргарин.

ima-97-godini-preferira-zhivotni-namesto-lugje-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-omilenata-baba-vo-holivud-03.jpg

Никогаш не земала часови за глумење, бидејќи сака да биде што поприродна во улогите.

ima-97-godini-preferira-zhivotni-namesto-lugje-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-omilenata-baba-vo-holivud-04.jpg

Првично сакала да биде оперска пејачка и во младоста одела на часови по пеење.

ima-97-godini-preferira-zhivotni-namesto-lugje-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-omilenata-baba-vo-holivud-05.jpg

За време на „Hollywood on Television“ таа во еден ден извела 58 реклами за спонзори во живо.

ima-97-godini-preferira-zhivotni-namesto-lugje-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-omilenata-baba-vo-holivud-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Потстрижувањето не го забрзува растот и уште 6 забавни факти за косата што сигурно не ги знаевте Едно влакно од нашата коса може да издржи тежина од околу 99 грама. 100.000 влак...
Долг нокт на малото прсте се сметал за добри манири: 10 забавни факти за ноктите и маникирот во мина... Славниот Пушкин рекол: „Можете да бидете разумна личност и да размислувате за уб...
Страдал од „синдром на врколак“, го третирале како животно – потресната приказна на мажот кој е инсп... Поради густите влакна на целото тело, Петрус Гонсалвус, но и неговите деца, биле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg