Која е Мариа Перељо, вереницата на Надал, која ја запроси по 14-годишна врска?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Која е Мариа Перељо, вереницата на Надал, која ја запроси по 14-годишна врска?

Таа има 30 години, работи како проект менаџер во фондацијата на Надал, а од пред 8 месеци, тајно му стана вереница на тенисерот.

koja-e-maria-perello-verenicata-na-nadal-koja-ja-zaprosi-op-14-godishna-vrska-01.jpg

Деновиве се прошири веста дека Рафаел Надал ја запросил неговата девојка по 14-годишна врска, но го криеле тоа од јавноста цели 8 месеци.

Тие планираат да се венчаат на есен на интимна церемонија во Мајорка, иако немаат објавено детални планови за свадбата.

Но, која е всушност неговата вереница и каква е нивната врска?

1. Нејзиното име е Мариа Франциска Перељо, но блиските ја викаат нагалено Мари, а е родена на Мајорка.

koja-e-maria-perello-verenicata-na-nadal-koja-ja-zaprosi-op-14-godishna-vrska-02.jpeg

2. Таа работи во осигурителна компанија, но работи и како проект менаџер во Рафаел Надал фондацијата заедно со мајката на Надал, која е претседател.

koja-e-maria-perello-verenicata-na-nadal-koja-ja-zaprosi-op-14-godishna-vrska-03.jpg

3. Има 30 години, дипломирала Бизнис администрација и економија на Универзитетот на Балеарските острови и зборува каталонски, шпански и англиски јазик.

koja-e-maria-perello-verenicata-na-nadal-koja-ja-zaprosi-op-14-godishna-vrska-04.jpg

4. Од 2010-та година е вклучена во развој на тениски тренинг центар за момчиња и девојчиња во Анантапур, Индија.

koja-e-maria-perello-verenicata-na-nadal-koja-ja-zaprosi-op-14-godishna-vrska-05.jpg

5. Таа и Надал сакаат нивниот приватен живот да го држат настрана од медиумите, а таа дури нема ниту еден профил на социјалните мрежи, иако има неофицијални фан страници.

koja-e-maria-perello-verenicata-na-nadal-koja-ja-zaprosi-op-14-godishna-vrska-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Се венчаа 35 години по нивната прва средба: Сите детали за врската на Камила и принцот Чарлс Во јули 1973 Камила се омажи со Ендрју, а Чарлс стана близок пријател на семејст...
Била неподнослива тин ѕвезда, го мрази Холивуд: 11 факти за Ванеса Паради, поранешната девојка на Џо... Никогаш не била мажена, но кружат гласини дека 45-годишната Французинка токму го...
Одат на одмори со неговата бивша, 15 години е постар: Факти за врската на Скот Дисик и Софија Ричи Скот Дисик е уште еден во низата бивши на Кортни Кардашијан, а сега е во во сери...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава