Прикривање на силувања и уште 9 мрачни тајни за начинот на живот на Амишите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Прикривање на силувања и уште 9 мрачни тајни за начинот на живот на Амишите

Амишите можеби живеат во склад со духот на природата, но не се справуваат добро со отпадот и ја загадуваат околината.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-07.jpg

Имаат многу генетски аномалии поради стапувањето во односи со далечни роднини и имањето деца со нив.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-08.jpg

Сурови се кон животните, особено кон коњите кои ги тераат да работат на фармите до истоштување.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-09.jpg

Живеат во патријархат и подобрувањето на правата на жените никогаш не било тема кај нив.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-10.jpg

Прикривање на злосторства и одбивање на какво било вмешување и казнување од надворешниот свет – од силувања, инцести, па до убиства.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-12.jpg

Прочитајте и Кукли без лица, таjни свршувачки: Фасцинантни факти за начинот на живот на Амишите!

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

11 мрачни работи за Том Круз кои Кејти Холмс ги крие од нивната ќерка Откако фанови му праќаа фотографии од пораснатата Сури, Том изјави: „Престанете ...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
„Годините носат слобода": 7 вредни животни лекции од Глен Клоус Глен Клоус е една од најценетите актерки на нашето време. Родена е на 19 март, 1...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава