Прикривање на силувања и уште 9 мрачни тајни за начинот на живот на Амишите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Прикривање на силувања и уште 9 мрачни тајни за начинот на живот на Амишите

Имаат многу генетски аномалии поради стапувањето во сексуални односи со далечни роднини и имањето деца со нив.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-01.jpg

Амишите се затворена мистериозна заедница која не прифаќа ништо од модерниот начин на живот.

Одлично е што живеат во духот на природата и не се робови на интернетот, но дали сè функционира совршено хармонично кај нив?

Мрачни тајни за нивниот начин на живот:

Едукативниот процес им сопира со основното училиште.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-02.jpg

Им даваат кратко време за да сфатат дали сакаат да продолжат со амишкиот начин на живот или да му се приклучат на модерниот свет и да ја прекинат комуникацијата со семејството засекогаш.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-03.jpg

Има т.н. фарми за кучиња, каде ги одгледуваат во кафези во ужасни услови, а понекогаш и ги убиваат.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-04.jpg

Гробовите ги копаат со рака 3 дена, затоа што не веруваат во модерна машинерија.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-05.jpg

Има напади со сечење на брада и коса со ножици, вака ќе навредите припадник на Амишите многу и ова е едно од најголемите злодела во склоп на заедницата.

prikrivanje-na-siluvanja-i-ushte-9-mrachni-tajni-za-nachinot-na-zhivot-na-amishite-06.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 мрачни работи за Том Круз кои Кејти Холмс ги крие од нивната ќерка Откако фанови му праќаа фотографии од пораснатата Сури, Том изјави: „Престанете ...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
„Годините носат слобода": 7 вредни животни лекции од Глен Клоус Глен Клоус е една од најценетите актерки на нашето време. Родена е на 19 март, 1...

Спонзорирани линкови: