Сурова мајка, смрт на терапевтот: 12-те најлоши животни искуства на Џенифер Анистон


Сурова мајка, смрт на терапевтот: 12-те најлоши животни искуства на Џенифер Анистон

Постојаните гласини дека е бремена, иако таа само јадела повеќе тој период. Откри дека по 12 пати на ден слуша таква приказна за себе.

surova-majka-smrt-na-terapevtot-12-te-najloshi-zhivotni-iskustva-na-jennifer-aniston-18.jpeg

Немање самодоверба околу својата интелигенција уште од дете, па дијагностицирање на дислексија во 20-тите години и со тоа и на коренот на проблемот. Спасот ѝ бил глумата, која почнала да ја практикува од 11-годишна возраст.

surova-majka-smrt-na-terapevtot-12-te-najloshi-zhivotni-iskustva-na-jennifer-aniston-25.jpg

Разводот со Џастин Терокс наводно поради пренапорните распореди. Со него се сврши во 2012 година, се венчаа на приватна церемонија во 2015, а во 2016 веќе бракот им беше на стаклени нозе.

surova-majka-smrt-na-terapevtot-12-te-najloshi-zhivotni-iskustva-na-jennifer-aniston-27.jpg

Несигурностите околу изгледот поради прекритички настроената мајка Ненси, која била прекрасен модел, и постојаното прашување на себеси „Дали сум доволно добра“.

surova-majka-smrt-na-terapevtot-12-te-najloshi-zhivotni-iskustva-na-jennifer-aniston-29.jpg

Постојаното споредување со Анџелина Џоли, гласините, па дури и поделбите на фановите на тим Анистон и тим Џоли.

surova-majka-smrt-na-terapevtot-12-te-najloshi-zhivotni-iskustva-na-jennifer-aniston-23.jpg

Џенифер е ќерка на актерот Џон Анистон и на актерката и модел Ненси Доу. Ненси во 1996 во екот на славата на Џенифер даде контроверзно интервју за таблоидите и напиша книга  „From Mother and Daughter to Friends“ и тоа направи комплетно заладување на нивниот однос во наредните 10 години. Ненси не беше поканета на свадбата на Џенифер и Бред во 2000 година.  Потоа малку ги ублажиле односите, но Ненси, која почина во 2016 година, ја исклучила Џенифер од тестаменотот.

surova-majka-smrt-na-terapevtot-12-te-najloshi-zhivotni-iskustva-na-jennifer-aniston-28.jpg

На следната страна фотки на Џенифер Анистoн од бракот со Бред Пит...


Би можело да ве интересира:

Животни лекции кои ги научивме од ликовите од познатите серии Кога ги гледаме нашите омилени филмови и серии, како и ние да ги преживуваме сит...
Мајка ѝ е коцкар, татко ѝ е скиентолог: 12 мрачни тајни за животот на Џенифер Лопез Секоја седмица на своето момче Каспер Смарт му давала по 10.000 долари за тој да...
Мајка ѝ го застрелала татко ѝ, позирање за Плејбој: 10 тајни од детството на Шарлиз Терон Нејзината мајка не завршила на суд, а Шарлиз има проблеми со справување со бесот...