14 нешта за кои никогаш не треба да се извинувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


14 нешта за кои никогаш не треба да се извинувате

Постојат некои нешта за кои не треба да се извинувате, дури и кога ви се чини дека можеби би требало да го направите тоа.

14-neshta-za-koi-nikogash-ne-treba-da-se-izvinuvate-01.jpg

Затоа, никогаш не се правдајте бидејќи:

1. Сте ризикувале да тргнете по пат поразличен од оној за кој ви зборувале другите.

2. За одлуката да се оддалечите од луѓе кои негативно влијаат врз вас и ви ја одземаат енергијата со својата токсичност.

3. Затоа што знаете како да се сакате себе.

4. Не сте внимателни и ги игнорирате оние кои ве бараат само кога им треба нешто од вас.

5. Затоа што го правите она што ве радува и весели, што и да е тоа, без оглед на мислењето на другите.

6. Затоа што сте едноставна личност во комплициран свет.

7. Затоа што сте мирни во свет полн со стрес, хаос и загриженост и затоа што не кревате многу паника.

8. Што ја кажувате вистината, иако сте свесни дека со тоа загрозувате нечие его или дека некој може да биде навреден.

9. За грешките од кои сте научиле лекција и кои нема да ги повторите.

10. Што се забавувате и уживате, иако оние околу вас ви велат дека треба да бидете посериозни, но вие не сакате да пропуштите ниту една прилика да славите.

11. За отвореното срце, иако со тоа ризикувате да бидете повредени.

12. Што своето тело го третирате како светост и што ви е важно и телесното задоволство.

13. Што не се откажувате од своите соништа, дури и кога други ви велат дека се бесмислени.

14. Затоа што сте се промениле. Не се извинувајте за различниот начин на размислување и постапување. Животот е моќна река која носи промени.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помог... Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
На 9 години – прва слика, на 13 – примен на факултет: Интересни факти ... Неспорно е дека Пабло Пикасо е еден од најважните уметници на 20 век, најдобро п...