Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро

„Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност да ги спомене вашите години.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-01.jpg

Таа е симболот за убавина од 1950-тите и луѓето ѝ се воодушевуваат сè до ден денес.

Нејзината страст за животот останува запомнета.

Дел од најпознатите цитати на Мерилин Монро:

„Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност да ги спомене вашите години.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-02.jpg

„Мажите имаат искрена почит кон сè што е здодевно.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-04.jpg

„Не можеш да спиеш со маж и да му ги земеш парите, без да се обидеш барем малку да направиш да верува дека го сакаш.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-03.jpg

„Жените имаат само две оружја: маскара и солзи. Но, не можат да ги користат истовремено.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-05.jpg

„Привлечноста на жената е силна само кога е природна и спонтана.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-06.jpg

„Телото треба да биде видено, а не сокриено.“

 interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn -monroe-07.jpg

„Ако можеш да натераш девојка да се смее, тогаш можеш да ја натераш да направи сè.“

interesni-citati-za-mazhite-od-marilyn-monroe-10.jpg

Прочитајте уште цитати од Мерилин Монро!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повис...
12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
Зошто мажите не јадат пилешки крилца и уште 7 чудни навики на луѓето од Јужна Кореја Светот веќе добро знае за квалитетната корејска музика и прекрасните жени, но ка...

Најчитани неделава