7 докази дека Џејсон Момоа е суперхерој и во вистинскиот живот


7 докази дека Џејсон Момоа е суперхерој и во вистинскиот живот

Кал Дрого, Аквамен или едноставно Џејсон Момоа – жените имаат многу причини зошто го обожаваат актерот, а ние ќе им дадеме уште неколку.

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-01.jpg

Џејсон Момоа е миленик на многу жени кои „паѓаат“ на неговиот моќен изглед, а улогите во филмовите и сериите му помагаат да стане уште поатрактивен во женските очи.

Но, покрај суперхеројските и господарските улоги, тој има вистински квалитети и во реалниот живот, на кои жените нема да одолеат.

Неколку докази дека тој е суперхерој и во вистинскиот живот, кој секоја би го посакала:

Тој е семеен човек и го става семејството на прво место

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-02.jpg

Не се срами да носи розово одело, во кое сепак изгледа мажествено

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-03.jpg

Споделува моменти од неговата култура со светот и играше полинезиски традиционални танци

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-04.jpg

Тој има смисла за хумор и сака да се шегува со луѓето

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-05.jpg

Има силни врски со пријателите

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-06.jpg

Има згодно и силно тело

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-07.jpg

Нема стравови и секогаш сака да се покаже како силен

7-dokazi-deka-jason-momoa-e-superheroj-i-vo-vistinskiot-zhivot-08.jpeg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 животни лекции според кои се води Ким Катрал и ќе ве инспирираат Зад себе актерката има повеќе од 80 одиграни улоги, а најпозната е секако, по ли...
Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меко... Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како ...
„Годините носат слобода": 7 вредни животни лекции од Глен Клоус Глен Клоус е една од најценетите актерки на нашето време. Родена е на 19 март, 1...