Цитати кои ќе ве претворат во оптимист
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Цитати кои ќе ве претворат во оптимист

Кога ви се чини дека целиот свет е наопаку, денот тргнал на лева нога и нема шанса никако да се поправи, понекогаш и најобичните реченици може да имаат неверојатно позитивна моќ.

citati-koi-ke-ve-pretvorat-vo-optimist-001.jpg

Собравме неколку едноставни цитати кои се кратки, едноставни и имаат една цел – да ве натераат да ја гледате чашата како полуполна.

Споделете со оние на кои им треба малку оптимизам во животот:

Ако си изморен/а научи да се одмориш, не да се откажеш.

Не можеш да го промениш она што се случило, но можеш она што ќе се случи.

Не доаѓаат сите бури во животот за да ти направат неред. Некои, едноставно, само сакаат да ти го расчистат патот.

Сите наши сонови може да се остварат ако имаме храброст да ги следиме.

Сети се на деновите кога го посакуваше она што го имаш денес.

Соновите никогаш не може да бидат преголеми. Не дозволувај луѓето да те убедат во спротивното.

Не се живее само еднаш, туку секој ден од почеток.

Кога си среќен, и сонцето се движи по тебе.

Не чекај сè да биде совршено за да почнеш да уживаш во животот.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 реченици со кои можете да му го разубавите денот секому „Ти ја будиш убавата страна во мене, ме правиш подобар човек.“ Животот на момент...
10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е ...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни животни лекции на кои треба да и... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...