10 причини зошто Кијану Ривс е една од омилените холивудски ѕвезди
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


10 причини зошто Кијану Ривс е една од омилените холивудски ѕвезди

Отпорен е на животните трагедии и иако пред 20 години ја изгубил бремената девојка во сообраќајна незгода, тој успеа да продолжи понатаму.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-07.jpg

Фин е на сетовите и на сите им обрнува внимание, без разлика на нивната работна позиција.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-08.jpg

Се грижи многу за својата работа, па за филмот The Devil’s Advocate прифатил да му се одземат 2 милиони долари од заработувачката за на филмот да може да биде ангажиран и Ал Пачино.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-09.jpg

Приземјен е и се вози со метро, пазарува во локални маркети и е љубезен кон фановите секогаш и секаде.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-10.jpg

Иако не е дел од скандали, понекогаш има гласини за него, а симпатичниот лабав начин на кој се соочува со нив е одличен.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-11.jpg

С. С. | Црнобело

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-10.jpg


Би можело да ве интересира:

19 причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години Знае како да одржи доза на мистерија околу себе, избегнува скандали, не пие алко...
14 причини зошто Холивуд треба да му даде втора шанса на Бен Афлек Иако се разведоа со Џенифер Гарнер тој не пропушта пригода да каже колку прекрас...
12 причини зошто Кејт Мидлтон од старт не ѝ веруваше на Меган Маркл Сомнителното минато на Меган и нереалноста на сценариото дека таа е само една ск...