10 причини зошто Кијану Ривс е една од омилените холивудски ѕвезди


10 причини зошто Кијану Ривс е една од омилените холивудски ѕвезди

Се вози со јавен превоз, се откажува од дел од заработувачката за доброто на одреден филм, донира за болни дечиња и мотивација во животот не му се парите.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-01.jpg

Повеќе од 30 години Кијану Ривс е значајно име во Холивуд.

Тој ја почна кариерата во тинејџерски филмови во 80-тите, но прерасна во една од легендите на филмското платно.

Успехот му донесе 360 милиони долари на сметката, но нему тоа не му значи ништо. Останува приземјен и човечен и затоа е еден од омилените актери.

Причини зошто Кијану Ривс е една од омилените холивудски ѕвезди:

За него парите не се сè и градењето на империја не му е најголемата мотивација во животот.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-02.jpg

Екстремно е посветен на улогите кои ги работи и комплетно се вложува во градењето на ликовите.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-03.jpg

Вложува напор во работата повеќе од другите актери и минува месеци и месеци во подготовка.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-04.jpg

Дарежлив е кон сите и постојано дава донации за детски болници, но не сака тоа да се знае јавно.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-05.jpg

Се држи настрана од скандали и неговото име е симбол за престиж.

10-prichini-zoshto-kijanu-rivs-e-edna-od-omilenite-holivudski-dzvezdi-06.jpg

Уште 5 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

19 причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години Знае како да одржи доза на мистерија околу себе, избегнува скандали, не пие алко...
14 причини зошто Холивуд треба да му даде втора шанса на Бен Афлек Иако се разведоа со Џенифер Гарнер тој не пропушта пригода да каже колку прекрас...
12 причини зошто Кејт Мидлтон од старт не ѝ веруваше на Меган Маркл Сомнителното минато на Меган и нереалноста на сценариото дека таа е само една ск...

Најчитани неделава