Животна лекција од Лиам Нисон – Животот е краток, поминете го со вашите сакани
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Животна лекција од Лиам Нисон – Животот е краток, поминете го со вашите сакани

Лиам Нисон се оженил со својата сопруга, Наташа Ричардсон во 1994-та, а до 1996-та ги добиле двата сина.

zhivotna-lekcija-od-liam-nison-zhivotot-e-kratok-pominete-go-so-vashite-sakani-01.jpg

Додека ја градел актерската кариера тој имал голема поддршка од неа, но за жал, во 2009-та, таа го загубила животот во незгода при скијање.

Лиам не се оженил никогаш повторно и ден-денес не може да поверува дека неа веќе ја нема, но сепак, успеал да извлече поука од оваа трагична ситуација.

Поучна кратка животна лекција од актерот Лиам Нисон:

„Велат дека најтешкото нешто во животот е да изгубиш некој што сакаш. Некој со кого си пораснал и си гледал како расте секојдневно. Некој кој ти покажал како да сакаш. Тоа е најлошото нешто што може да му се случи некому.

Мојата сопруга почина неочекувано. Таа ме радуваше и усреќуваше премногу. Тие 16 години што ги имав како нејзин сопруг ме научија како да сакам безусловно.

Затоа, мора да го забавиме темпото, да застанеме и да научиме дека треба да сме им благодарни на брачните партнери. Бидејќи, животот е премногу краток.

Поминувајте време со нив. Однесувајте се добро со нив. Бидејќи, еден ден, кога ќе ја кренете главата од телефонот, тие веќе нема да бидат тука.

Она што вистински го извлеков како најдобра лекција од сето ова е дека треба да живееме и сакаме секој ден, како да ни е последен. Бидејќи, еден ден, навистина ќе биде... последен.

Искористете ги шансите и живејте го животот. Кажете им на саканите дека ги сакате, кажувајте им секој ден. Животот вреди да се живее.“

zhivotna-lekcija-od-liam-nison-zhivotot-e-kratok-pominete-go-so-vashite-sakani-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меколи Калкин Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како ...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни животни лекции на кои треба да и... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...
Поучни народни поговорки: „Љубовта нема години, таа се раѓа секогаш“ Животот е тимска игра. Имајте ведар став и во него никогаш не е предоцна за љубо...

Најчитани неделава