Позитивниот став е како совршено кафе - не го започнувајте денот без него
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Позитивниот став е како совршено кафе - не го започнувајте денот без него

Понеделник е прв работен ден и обично, ден кога сакаме да започнеме нешто ново. Се донесуваат нови одлуки, кога станува збор за здрава исхрана, спроведување нов проект, вежбање и сл. 

Motivacioni poraki za dobro utro i uspesen den 01

Сепак, честопати се случува кога ќе дојде тој понеделник, да ја изгубиме нашата мотивација и да го пропуштиме првото вежбање.

За да не губите мотивација, ова се неколку мотивациски пораки за добро утро и успешен ден:

„Позитивниот став е како совршено кафе - не го започнувајте денот без него“.

„Не е важно колку пати паѓате, туку колку пати ќе станете и ќе продолжите понатаму“.

„Научив да не се ограничувам. Можете да сторите што сакате, без разлика што е тоа. “ (Рајан Гослинг)

„Јас не сум производ на околности. Јас сум производ на моите одлуки. ” (Стивен Кови)

„Клучот за вашата мотивација е во вашата глава. Вашите мисли ве мотивираат на патот кон успехот“.

„Двата најважни датуми во животот се денот кога сте родени и денот кога сфативте зошто.“ (Марк Твен)

„Не можете да ја потрошите креативноста. Колку повеќе ја користите, толку повеќе ќе ја имате.“ (Маја Анџело)

Motivacioni poraki za dobro utro i uspesen den 02

„Сè додека има темнина, ќе има и зори.“ (Иво Андриќ)

„Еден човек со храброст го сочинува мнозинството.“ (Андру Џексон)

„Најдобар начин да се предвиди иднината е да се создаде.“ (Абрахам Линколн)

„Ако можете да го сонувате, можете и да го сторите.“ (Волт Дизни)

„Запомнете, тоа што понекогаш нема да го добиете тоа што го сакате е, всушност, вистинската среќа за вас.“ (Далај Лама)

„Додека живеете, бидете живи.“ (Гете)

„Ако сакате да живеете среќен живот, поврзете го со некоја цел, а не со луѓе или работи.” (Алберт Ајнштајн)

Motivacioni poraki za dobro utro i uspesen den 03

„Многу животни неуспеси се луѓе кои не сфатиле колку биле блиску кога се откажале.“ (Томас Едисон)

„Подобро е совршено да ја живеете вашата судбина, отколку да живеете совршена имитација на нечиј живот.“ (Бхагавад Гита)

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 реченици кои ќе ве мотивираат да бидете подобар и посреќен човек Колку време од денот посветувате на себе? Колку минути поминувате размислувајќи ...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Како да се однесувате во 20-ите за да не се каете во 30-ите? Да живеете во моментот и да гледате назад кон минатото без трошка каење можеби в...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава