14 романтични цитати кои ќе ве потсетат колку е убаво кога сте вљубени
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


14 романтични цитати кои ќе ве потсетат колку е убаво кога сте вљубени

Честопати се чувствуваме пријатно и сигурно во нашите односи и не сакаме никогаш почетниот елан да исчезне. Но кога ќе се навикнеме на нашите партнери, стануваме малку мрзливи и не се трудиме како порано.

 14-romanticni-citati-koi-ke-ve-potsetat-kolku-e-ubavo-koga-ste-vljubeni-001.jpg

 Можеби е време да ја обновиме таа љубов и да се потсетиме колку сме си важни. 

Овие романтични цитати, ќе ве потсетат за моменто колку е убаво чувството кога си вљубен.

„Тој ги сруши нејзините sидови, без да забележи. И кога ги обнови тие sидови, додаде прозорци за да дозволи да влезе сончевата светлина.“

„Сè е променето - но сепак, јас сум повеќе свој отколку пред неа.“ 

 „Борете се за бајката - таа постои.“  

14-romanticni-citati-koi-ke-ve-potsetat-kolku-e-ubavo-koga-ste-vljubeni-01-1.jpg

„Кога сум со тебе, се чувствувам безбедно и заштитено од нештата што ме повредија.“

„Можеби нема да успее, но доколку успее, тоа би можело да биде најдобрата авантура досега!“

14-romanticni-citati-koi-ke-ve-potsetat-kolku-e-ubavo-koga-ste-vljubeni-01.jpg

„Таа ми беше Божиќно утро, пурпурен огномет и роденденски желби.“

„Засекогаш ќе бидеш моја вечност.“

„Посакувам да можам да го вратам часовникот, да те најдам порано и да те сакам подолго.“

14-romanticni-citati-koi-ke-ve-potsetat-kolku-e-ubavo-koga-ste-vljubeni-04.jpg

„Среде мојот хаос постоеше ти.“

„Ти беше мојата сина боја, онаа што никогаш ја немав доволно, онаа што ја користам за да го насликам небото.“

„Се колнам, кога ќе ни се допираат усните, можам да ги вкусам следните шеесет години од мојот живот.“

14-romanticni-citati-koi-ke-ve-potsetat-kolku-e-ubavo-koga-ste-vljubeni-03.jpg

„Никогаш нема да го заборавам моментот кога сфатив дека те сакам.“

„Кога сум со тебе, часовите минуваат во секунди. Кога сме разделени, деновите траат како години.“

„Никогаш не сакам да престанам да создавам спомени со тебе.“

Ашера | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е ...
Факти за Меланија Трамп: Течно зборува 5 јазици, но е единствената прва дама која позирала гола Соединетите Американски држави имаат нова прва дама, и таа меѓу другото има поте...

Најчитани неделава