Тајна венчавка со Скарлет Јохансон, лош почеток во Холивуд - Помалку познати факти за Рајан Рејнолдс
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Тајна венчавка со Скарлет Јохансон, лош почеток во Холивуд - Помалку познати факти за Рајан Рејнолдс

Канада му има подарено на светот многу работи, но меѓу најомилените дефинитивно се јаворовиот сируп и Рајан Рејнолдс.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-01.jpg

Рејнолдс е еден од најпопуларните холивудски актери, а моментално најмногу внимание привлекува со улогата на Дедпул. 

Рејнолдс е во брак со актерката Блејк Лајвли, и важат за еден од најзабавните холивудски парови.

Актерот редовно го привлекува вниманието на јавноста, а неговиот живот е интересен колку и неговите филмови.

Во продолжение погледнете неколку факти за животот и врските на Рајан Рејнолдс:

Аланис Морисет има напишано песна за него

Рајан бил во врска со многу девојки, а со некои речиси ќе се венчал.

Во 2002-ра, Рејнолдс започна врска со пејачката Аланис Мoрисет. До 2004-та беа верени, но ѝ ставија крај на врската во 2007-ма.

Подоцна пејачката призна дека нејзиниот албум од 2008-ма, „Flavors of Entanglement“, бил за нејзината болка после раскинувањето. Песната „Torch“, пак, била напишана за Рајан.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-02.jpg

Прогласен е за најубавиот маж на планетата

Рајан и Блејк се еден од најубавите парови во Холивуд. Всушност, и двајцата ја имаат добиено титулата најубав/најубава.

Рајан е прогласен за најубав маж во неколку прилики.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-03.jpg

Беше во брак со Скарлет Јохансон

Кратко по разделбата со Аланис, Рајан почна да се гледа со Скарлет Јохансон.

Парот избрза да се венча во 2008-ма на приватна церемонија. Нивната врска беше луда, а крајот ѝ дојде во 2010-та.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-04.jpg

Со Блејк прво биле пријатели

Рајан и Блејк се запознаа на снимањето на „The Green Lantern“. За филмот имаше високи очекувања, а се покажа како вистинска катастрофа, но барем ги зближи Рајан и Блејк.

Интересно е што не почнале веднаш да се гледаат. Најпрво биле пријатели, па дури си давале и љубовни совети еден на друг.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-05.jpg

Беше во врска со Сандра Булок

Пред да ја започне врската со Блејк во 2012-та, Рајан се гледаше со некои од најпознатите актерки во светот. Според гласините, една од нив е и Сандра Булок.

Актерите се појавија заедно во комедијата „The Proposal“. Хемијата помеѓу нив беше толку силна, што многумина се убедени дека биле повеќе од пријатели.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-06.jpg

Тврдеше дека никогаш повеќе нема да се венча

Рајан и Скарлет изгледаа како совршен пар, но и на тоа му дојде крајот. Наводно, на Рајан не му се допаднал брачниот живот, па тврдеше дека никогаш повеќе нема да се венча.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-07.jpg

Тој е „Кралот на Твитер“

Ниту една позната личност не го совладала Твитер како Рајан. Всушност, актерот многупати е нарекуван и „Кралот на Твитер“. Неговите објави се смешни, бизарни и поразлични од сè што објавуваат другите познати.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-08.jpg

Беше во врска со Шарлиз Терон

Една од бившите на Рајан е и прекрасната Шарлиз.

Според гласините, кратката романса со Шарлиз започнала веднаш после разводот со Скарлет.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-09.jpg

Ѕвезда во тинејџерска канадска сапуница

Рајан ја започнал неговата кариера во 1991-ва во Канада. Првата улога му била во тинејџерската сапуница „Hillside“.

Ова му помогна да добие неколку позначајни улоги, во серии како „Sabrina the Teenage Witch“, „Outer Limits“ и „The X-Files“.

fakti-za-rajan-rejnolds-shto-blejk-sigurno-saka-da-gi-zaboravi-10.jp.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Купер Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Неколку цитати од Битлси кои покажуваат зошто нивната музика речиси предизвика револуција Британскиот рок бенд The Beatles бил оформен во Ливерпул, во 1960-тите. Членовит...

Најчитани неделава