Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Сама си бирала прстен од грчки милионер, секс-снимка на 19 години - Скандалите на богатата наследничка Парис Хилтон

Имала само 19 години кога ја снимила секс-снимката што протече во јавноста, досега била верена четирипати,од кои еднаш со Грк – во продолжение неколку скандали на Парис Хилтон која деновиве е актуелна поради нејзината свадба со Картер Реум.

sama-si-birala-prsten-od-grchki-milioner-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-naslednica-paris-povekje-01.jpg

Парис Хилтон (40) заедно со нејзиниот свршеник Картер Реум (40) викендов се појавија на гала вечер во Лос Анџелес, на која таа носеше бел фустан, а тој син костим.

Според многумина нивниот изглед е само најава за свадбата што треба да се одржи на 11-ти ноември, кога и двајцата богати наследници и милионери ќе го кажат судбоносното „Да“.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-02.jpg

Медиумите веќе пишуваат дека свадбата на Хилтон и Реум ќе трае 3 дена, Парис ќе носи 10-тина различни фустани. Истовремено ќе се снима и нејзиниот најнов филм насловен Paris in love.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-03.jpg

Парис Хилтон (40) низ годините наназад ги полнеше таблоидите со написи што вклучуваа голем број скандали и бунтовничко однесување.

Во 2020-та година, Парис направи документарен филм насловен This is Paris во кој откри повеќе детали од сопствениот живот, говореше за сопствените трауми од детството, траумите по објавувањето на секс-снимката насловена One night in Paris но и за многу други детали од животот.

Интересни факти и скандали по кои оваа богата наследничка стана славна:

Парис Хилтон е родена во 1981-та година како пра-правнука на легендарниот хотелиер Конрад Хилтон. Таа е родена во огромно богатство и во семејство што со децении наназад било во високите кругови на општеството на САД.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-04.jpg

Но, настрана од тоа што наследува огромно богатство Парис се обиде на секој начин да се докаже и да стекне слава.

Почна да работи како модел, се обиде и како писателка, но и како дизајнерка на накит и парфеми. Денес е водителка на шоу за готвење, диџеј и ријалити ѕвезда. Таа за себе вели дека е жена-бизнисмен, која ужива во тоа на екраните да глуми дека е „глупава русокоса“.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-05.jpg

Најпознатиот скандал на Парис е нејзината секс-снимка објавена во 2004-та година. Видеото било снимено во 2001-ва година кога Парис имала само 19 години, а во 2004-тата беше објавено од страна на нејзиниот поранешен дечко, покерашот Рик Саломон.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-05.jpg

Таа неодамна проговори за видео-снимката за која многумина сметаа дека самата ја објавила, па кажа дека сè уште има трауми затоа што приватниот момент помеѓу неа и тогашниот дечко Рик (кој е 13 години повозрасен од неа) бил објавен во јавноста, а имала чувство дека сите ја обвинуваат и ѝ се потсмеваат.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-06.jpg

За скандалот со секс-снимката имаше и судско рочиште, што заврши со спогодба, при што Рик ѝ исплатил на Парис 30 милиони долари за нарушување на приватноста. Сепак, во интервју за TMZ во 2013-та година Парис рече дека не добила ниту долар од видеото.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-07.jpg

Низ годините Парис неколкупати имала проблеми со полицијата заради злоупотреба на опојни супстанции. Во два случаи била фатена со марихуана во чантата, но и во двата случаи се покажало дека најдените нелегални супстанции не се нејзини, туку на другарка, а во еден случај кај неа бил најден и кокаин.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-08.jpg

Во 2000-те години Парис беше најдобра другарка со Бритни Спирс. Тие редовно ги полнеа таблоидите со настаните од нивните луди забави.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-09.jpg

Во кавга е со Линдзи Лохан. Слично како и со Бритни Спирс, Парис се дружеше и со Линдзи, но во последните години тие двете мошне често се навредуваа меѓусебно во медиумите, па во една прилика Парис за Линдзи рече дека е неверојатно здодевна и дека се срами од неа.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-10.jpg

Во документарецот од 2020-ра година Парис откри дека била жртва на насилство во училиштето во Јута, каде била испратена на барање на нејзините родители Кети и Рик Хилтон.

Поради нејзиното бунтовништво родителите ја праќале во повеќе училишта за „емотивен развој“. Но, откако побегнала од првите две училишта била пратена во Јута, каде доживеала голем број трауми и била жртва на злоупотребвувања од наставниците и соучениците.

Нејзината врска со грчкиот наследник Парис Латсис во 2005-та беше редовно следена во медиумите. Наводно, таа прво добила еден веренички прстен, што не ѝ се допаднал, а по ова, свршеникот Парис ѝ дал можност самата да избере од 15 различни прстени, по што избрала дијамант вреден 4,6 милиони долари. Но, и овој не бил доволно добар затоа што премногу тежел.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-11.jpg

Три дена по раскинувањето со Лaтсис, Парис била забележана со друг грчки наледник, Ставрос Ниаркос Трети.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-13.jpg

Парис досега била верена четирипати: во 2002-ра за моделот Џесон Шо, во 2005-та со богатиот наследник со грчко потекло Парис Латсис, во 2018-та со актерот Крис Зилка, а на прославата на нејзиниот 40-ти роденден годинава таа доби предлог за брак од нејзиниот сегашен дечко, богатиот наследник и милионер, Картер Реум.

paris-hilton-vo-minatoto-bila-verena-za-grk-napravi-seks-snimka-na-19-godini-skandalite-na-bogatata-14.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...
Спиел со над 2.000 жени, има пет деца, а стравува дека ќе остане целосно сам – Факти за бурниот живо... Џек Николсон во својата кариера добил три Оскари, а 12-пати бил номиниран за пре...
Страдал од „синдром на врколак“, го третирале како животно – потресната приказна на мажот кој е инсп... Поради густите влакна на целото тело, Петрус Гонсалвус, но и неговите деца, биле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg