Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Факти за љубовниот живот на Квентин Тарантино - на 56 го добил првото дете со 20 години помладата сопруга

Велеше дека му е мило што нема семејство, затоа што е посветен само на кариера, а потоа ја запозна израелската пејачка Даниела Пик. Беа заедно краток период, а потоа цели 7 години беа разделени пред да ја побара за жена. Факти за сопругата на Квентин Тарантино...

tarantino-begal-od-seriozni-vrski-se-dodeka-ne-ja-zapoznal-nea-koja-e-daniela-pik-01.jpg

Филмскиот режисер Квентин Тарантино (58) веќе три години е среќно оженет за неговата сопруга Даниела Пик (38), а во 2020-тата година го дочекаа и своето прво дете. Ова е прв брак на познатиот режисер, а која е девојката што успеа да го освои?

tarantino-begal-od-seriozni-vrski-se-dodeka-ne-ja-zapoznal-nea-koja-e-daniela-pik-02.jpg

Квентин Тарантино ќе остане запаметен по филмовите Kill Bill, Django Unchained, Pulp Fiction, Once Upon A Time... In Hollywood, Reservoir Dogs, Ingloroius Bastards, From Dusk till Dawn и голем број други, а за тоа колку многу е посветен на сопствените филмови додека работи на нив говореше и во минатото, кога рече дека му e мило што никогаш не стапил во брак.

„Кога работам на филм, немам време за ништо друго. Немам сопруга. Немам дете. Ништо не може да ми застане на патот. Целиот свет може да се сруши и да се запали. Не ми е гајле. Ова е мојот живот.

Ова е Монт Еверест. Ако се искачувате на Монт Еверест не можете да направите ништо друго. Сите ваши грижи, сите секојдневни проблеми, семејството или што било друго такво, едноставно исчезнуваат“.

Во истата изјава Тарантино рече дека е отворен за брак и за деца во иднина, но дека тогаш било неговото време да прави филмови.

За Тарантино се знае дека во минатото направил голем број крупни филмски проекти, а во однос на романтичните врски речиси и да немал сериозна врска претходно.

За него се знае дека се забавувал со актерките Маргарет Чо, Кeти Грифин, Софија Копола и Мира Сорвино, но со ниту една од нив не бил во сериозна врска.

tarantino-begal-od-seriozni-vrski-se-dodeka-ne-ja-zapoznal-nea-koja-e-daniela-pik-03.jpgТараnтино со актерката Мира Сорвино

Како што рече, пред да го направи Inglorious bastards имал една мошне сериозна врска, но се откажал од неа, за да може да се посвети на кариерата.

Токму премиерата на овој филм во целост ќе му ја промени перспективата и ќе го натера да го промени мислењето во однос на семејството и бракот, затоа што така ќе ја запознае својата идна сопруга.

Во продолжение неколку интересни факти за неговата сопруга Даниела Пик:

Даниела е израелска пејачка која е ќерка на славниот израелски музичар Свика Пик. Со нејзината сестра Шарона Пик заедно настапиле на изборот за песна на Евровизија во 2005-та година и ја испеале песната Hello, hello.

Даниела и Квентин се запознале во 2009-тата година, кога тој бил во Израел на премиерата на неговиот филм Inglorious bastards, по што започнала нивната романса.

tarantino-begal-od-seriozni-vrski-se-dodeka-ne-ja-zapoznal-nea-koja-e-daniela-pik-04.jpg

Во 2009-тата година по кратка врска Даниела и Квентин раскинале, а повторно ја започнале врската во 2016-та година.

tarantino-begal-od-seriozni-vrski-se-dodeka-ne-ja-zapoznal-nea-koja-e-daniela-pik-05.jpg

Повеќе факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Спиел со над 2.000 жени, има пет деца, а стравува дека ќе остане целосно сам – Факти за бурниот живо... Џек Николсон во својата кариера добил три Оскари, а 12-пати бил номиниран за пре...
Долг нокт на малото прсте се сметал за добри манири: 10 забавни факти за ноктите и маникирот во мина... Славниот Пушкин рекол: „Можете да бидете разумна личност и да размислувате за уб...
Ја зголемува ефикасноста на некои лекови против болка и уште 7 забавни факти за кафето Знаете ли дека кафето не само што ја зголемува ефикасноста на лековите против бо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg