Која професија ви е „судена“ според буквите од името и презимето?


Која професија ви е „судена“ според буквите од името и презимето?

Дали некогаш сте помислиле на тоа што ви е судено да бидете и што најмногу сакате да бидете, независно од работата која сега ја имате?

koja-profesija-vi-e-sudena-spored-bukvite-od-imeto-i-prezimeto-2-001.jpg

Оваа кратка листа ќе ви го открие токму тоа – можеби ќе ви погодиме, а можеби само слатко ќе се насмеете.

Проверете која ви е „судената“ професија според првата буква од името и последната од презимето:

koja-profesija-vi-e-sudena-spored-bukvite-od-imeto-i-prezimeto-02_copy.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Гардероберот на Кајли Џенер со чанти кои вредат 1 милион долари (фото) Нејзиниот екстравагантен гардеробер ќе ги освои срцата на сите вљубенички во чан...
„Модерна мајка“: Ким сподели гола фотка која ја направила 4-годишната ... Ким Кардашијан очигледно не престанува да се слика гола, но овојпат претера. Со ...
Гола за сопругот - и 16-те милиони следбеници: Фотки од медениот месец... Некои луѓе медениот месец го сметаат за шанса да се исклучат и да се посветат на...

Најчитани неделава