Шеговита прогноза: На колку години ќе стапите во брак, според месецот на раѓање?

shegovita-prognoza-spored-mesecot-na-ragjanje-na-kolku-godini-kje-stapite-vo-brak-01.jpg

Што мислите на кога ќе ја пронајдете сродната душа и на колку години ќе стапите во брак?

Една шеговита прогноза кога ќе се омажите/ожените според месецот на раѓање:

shegovita-prognoza-spored-mesecot-na-ragjanje-na-kolku-godini-kje-stapite-vo-brak-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Маж во Лондон стана хит откако објави билборди со натпис: „Спасете ме од договорен брак“ Тој вели дека нема ништо против договорените бракови, но се надева дека со помош...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg