9 грешки кои ги правите во првите 10 минути од работниот ден

Секое утро во канцеларија влегувате со доцнење, со жалење и прво се фаќате да направите кафе? Сосема е очекувано зошто денот ви тргнува наопаку.

9-greski-koi-gi-pravite-vo-prvite-10-minuti-od-rabotniot-den-01.jpg

Погрешно е да закажувате состанок во првите 10 минути од денот, како и да почнете од најлесната обврска.

Ова се 9-те грешки зошто секој работен ден ви почнува стресно:

9-greski-koi-gi-pravite-vo-prvite-10-minuti-od-rabotniot-den-001.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото вест: Најголемата грешка во љубовта Дали ви се случило ова? Личноста од која бевте толку маѓепсани, сега ја имате по...
Хит фото: „Спремна сум за на плажа, но спремни се и мојот целулит, акни, заборавено влакно“ Се сончате на плажа и упс, пронаоѓате заборавено влакно, па акна за која не сте ...
Фотка од 70-тите години е вирален хит: „Сите се витки, нема пластични, а нема ниту лежалки и чадори“ Во минатото се знаело на плажа се оди со пешкир и костим за капење и ништо друго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg