Вицеви за Мујо и Хасо што ќе ве насмеат до солзи

Речиси и да нема човек што некогаш не слушнал некој од вицевите за познатите Мујо и Хасо. Кој виц за нив ви е омилен?

vicevi-za-mujo-i-haso-shto-kje-ve-nasmejat-do-solzi-01.jpg

Со вицевите за Мујо и Хасо пораснаа голем број генерации наназад, а старите добро познати протагонисти од Босна сѐ уште се поврзуваат со голем број досетки и шеги.

Во продолжение издвојуваме неколку вицеви за Мујо и Хасо што можеби досега не сте ги слушнале, а ќе ви се најдат за седенките со пријателите и веднаш ќе сакате да ги споделите.

Џентлмен

Оделе Мујо и Фата по улица, кога надвор почнало да врне. Мујо веднаш извадил чадор од ранецот и ѝ го дал на Фата, па ѝ рекол:

- Срцка, еве земи го чадорот за да не накиснеш до дома – на што таа му одговорила:

- Леле, баш си џентлмен... А ти како ќе си одиш до дома? Ќе накиснеш...

- Па со такси! – рекол Мујо.

Прашања

Ја прашува Мујо сопругата:

- Кога јас би починал дали ти повторно би се омажила? – на што таа му одговорила:

- Не љубов моја, би останала да живеам со сестра ми... А ти, миличок, дали би се оженил повторно, ако мене нешто ми се случи?

- Не, љубов моја и јас би останал да живеам со сестра ти – одговорил Мујо.

Нерешено

Мујо го прашува другар му, Хасо:

- Еј, Хасо што би се случило кога јас би имал секс со жена ти?

- Ништо ќе бидеме 1:1.

Сообраќајка

Мујо и Хасо имале тешка сообраќајна несреќа, починале и заминале во рајот, кога таму ги пречекува господин во бело и им вели:

-Добродојдовте во Рајот господа! Тука не мора да се грижите за пари, затоа што пари нема. Исто така не треба да мислите за работа, затоа што работа нема.

Го гледа Мујо другар му Хасо, па му вели:

- Хасо брат, тука исто како дома, ич не требаше да доаѓаме!

Уште 5 вицеви на следната страница...Би можело да ве интересира:

Хит фото: Ретро табла со прекинувачи за тоалет - ја имавме во речиси сите домови во Македонија Ќе се насмеете слатко на овој спомен од нашите домови некогаш... Така беше во го...
5 вицеви за брачни двојки што слатко ќе ве насмеат (и ќе ви го подобрат расположението) Во продолжение 5 вицеви што слатко ќе ве насмеат и кои ќе направат да ви тргне д...
20 кратки шеги за бракот во кои ќе се пронајдат голем број парови Колку шеги за бракот знаете и ги кажувате кога сакате да се насмеете на сопствен...
На луѓето кои обожаваат кафеана, треба да им се даде додаток на плата. Нека уживаат во животот „Компирот е света билка, од помфрит до вотка, покорисен е од мене, иако имам две...
„Што прави Чак Норис во лабораторија“ – Се сеќавате ли на смешните вицеви за познатиот актер? Се сеќавате ли на кратките вицеви за Чак Норис? Пишете ни во коментар кој е најд...
5 (безобразни) вицеви за парови што со задоволство ќе им ги кажете пред избрано друштво (18+) Дали сте од оние луѓе што со задоволство сакаат да кажуваат вицеви на собиранкит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg