Детски заклучоци за животните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Детски заклучоци за животните

detski-zaklucoci-za-zivotnite

Нема ништо послатко од детските размислувања додека растат. Децата имаат посебен начин на сфаќање на работите и умеат да го пренесат уште поинтересно.

Во прилог се неколку детски заклучоци за животните:

- Пеперутката е инсект од семејството хеликоптери.

- Швајцарските крави се користат претежно за правење чоколади.

- Најкорисно животно е свињата. Од неа можеме да употребиме сè –  месото и од напред и од позади, кожата за правење чевли и името за пцуење!

- Кравите не смеат да трчаат брзо за да не им се истури млекото.

- Зоолошка градина е супер работа. Таму може да се видат и животните што не постојат.

- Сите кучиња сакаат вода. Некои толку многу што живеат во вода. Тоа се морските кучиња.

- Аквариумот е мало стаклено море во кое живеат домашни риби.

Би можело да ве интересира:

Кучиња кои се обидуваат да бидат послушни, но не успеваат (фото) Кучињата, како и луѓето, обожаваат да бидат наградени и се радуваат кога нивните...
Кога ќе заштедите пари за хотел, но ќе платите на друг начин (фото) Некои хотели навистина знаат да бидат скапи, но барем знаеме дека ќе добиеме вис...
Луѓе кои живеат по свои правила без да се грижат за туѓото мислење (фото) Некои луѓе едноставно се родени за да ги прекршуваат правилата и не се одредени ...

Спонзорирани линкови: