Кумановски вицеви (3 дел)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Кумановски вицеви (3 дел)

kumanovski-vicevi-3-del-povekjeКумановските шеги се дефинитивно едни од најдобрите во земјава. Ако сакате да се насмеете, отидете на по едно кафе во Куманово.

Или, ако немате време, ние одвоивме неколку добри за да се насмеете на крајот од неделата

Књига
Муж гу прашуе жену:
- Што тражиш по собу?
- Тражу гу књигу ''Како се живи подугачко'' и никако неможу да гу најду.
- И нема да гу најдеш, вика ву муж. - Ја гу запали!
- Зашто?
- Затој што почна мајка ти да гу чита!

Треќа среќа
Келнер носи тањир с'с кременадлу и гу придржуе с'с палац.
Такој ли се сервира?! - буни се гост.
- А како? Зар да ми падне и по треќ пут!

Мрдање
Ја мрдам, ти мрдаш, ја мрдам, ти мрдаш... Ако мрдамо побрзо, ќе свршимо побрзо.
Што е тој?
Одговор: Шах!

Грозан принц
Бија си некад некој много ружан принц, бија толко грозан што Пепелашка дома си отишла јоште у 10:30!

Изневерување
Трајче му се жали на Трпета:
- Знаеш ли ти дека жена ми ме изневеруе с'с петла, најде пердуви у кревет!
- Ееее,тој не е ништо, мене жена ми ме изневеруе с'с камион. Најде га шофера у мој кревет!

Овде може да ги најдете првиот и вториот дел.

Би можело да ве интересира:

10 смешни, но вистинити разлики меѓу мажите и жените Речиси и да не постои маж или жена кој/а нема да се насмевне уште на прво читање...
Луѓе на кои никогаш повеќе нема да им падне на памет да купат нешто онлајн (фото) Според досегашното искуство, покрај тоа што технологијата оди напред и онлајн ку...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...

Најчитани неделава