Кумановски вицеви
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Кумановски вицеви

kumanovski-vicevi-povekjeКумановските вицеви дефинитивно важат за едни од најоригиналните и најдобрите на нашето поднебје. И навистина - нема шанси да не ве насмеат.


Ова е нашиот избор:

Прашуе учителка ученици - Знаете ли како сте дошле на свет?

Едно дете вика - Мене ме купиле мама и тато од продавницу!

Друго вика - Мене штрк ме донеја дома!

Циганче вика- Тато е толко сиромашан што мораја сам да не прави.

-

Сретнуев се два другара:

- чу жена ти се запослила како чистачка у јавно ВЦ па како ву е има ли работа?

- Абе види да ти кажу двоица да се исе*ев за њума има за ручак!

-

Зашто плавуше имав најубави ноге?

Па кој нема у главу има у ноге!

-

Која е сличност меѓу мушкарца и пире?
- Готови су за минут.

-

Девојке биднев жене кд дубоко у себе осетив цврст разлог за тој.

Најголемога душмана или мајка ти ќе га роди или ќе си га доведеш дома сс музику!

-

Улаза дете у спалну и гледа мама куде му га пуши на тату и ги вика:

Пи*ка ви материна како не ве е срам, а мене ме водите на психијатра што цицам палац !

-

Докторе кд еду благо зуб ме много заболи, вади га неможу да издржу! Али кд ќе га извадиш дај ми га.
- Зашто што ќе ти га?
Такој ќе га фрљу у шољу... кд нејќе благо да еде нека еде го*на.

-

Зашто мушкарци немав цицке?
- Затој што по цел дн би се играле сс њима!

Што значи ДНК?
Да не е Комшиско?

-

Мобилан телефон е једина ствар около коју мушкарци се расправљав кој има помал.

Милка е доказ дека наши краве можев да направив кариеру само у странство.

-

Вечна женска секирација на Фејсбук:

Не е онлајн - мора да е с’с онуј кучку!

Онлајн е - мора да се допишуе с’с онуј кучку!

-

Како на кратко да кажеш: не знам, не ми е познато, немам поим, не сам упутен у туј работу, не га (гу) познавам...

ЕБУ ЛИ ГА!!!

-

Отишја кумановац куде комшију, и овј културно човек га прашаја:

-Комшо, што ќе се напиеш?

-Па може едну ракију пред пиво, док да биде кафе

-

Фатиле се жирафа и жељка. После неколко године идење, жељка гу прашуе жирафу:
Сигурно ли ме сакаш?
Да, највише на свет!
А да не ме сакаш заради куќу?

-

Зборив две плавуше. Прва вика:
-Доктор ми кажа наредну недељу да живу само на јабуке.
Овај друга: - А што ако паднеш?

-

У школу
Што е супротно од смејање?
Па професорке е*ање
Како бе е*ање срам да ти е
Па такој професорке, смејање е: ха ха ха, а е*ање е: ах ах ах

-

Сви жене сакав принца, а поштено ниедна не ми личи на принцезу!!!

-

Улаза плавуша у продавницу и вика: „Дај ми едну киселу воду“
Продавачка: „Не се вика кисела вода, него минерална.
- Епа добро, дај ми едну минералну воду, едну теглу минерални краставчиња и едно минерално млеко...

Би можело да ве интересира:

„Аптеката менза да ти биде“: Најбизарните балкански клетви На Балканот навистина сме креативни кога станува збор за клетвите, а понекогаш д...
Првоаприлски шеги кои ќе ве насмеат и можеби ќе ви послужат (фото) 1-ви април е денот кога сите се подготвени да се пошегуваат и насмеат на туѓа см...
5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...

Најчитани неделава