Виц: Плавуша на возачки испит
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Виц: Плавуша на возачки испит

vic-plavusa-na-vozacki-ispit

Плавуша земала часови по возење и била воодушевена колку добро се снаоѓа на улиците. Дошол редот да полага градска. За несреќа паднала, па се жали кај друга плавуша:

- Не сфаќам зошто паднав градска. Стигнав до кружниот тек, на знакот стоеше 30 и јас 30 пати кружев околу знакот. Инструкторот ми соопшти дека сум паднала.

На тоа другата плавуша и одговорила:

- Штознам, можда грешно си избројала.

Би можело да ве интересира:

Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
Како да глумите дека имате девојка? Очај - ниво 100 (фото) Сите го знаеме другарот кој е вечен ерген, но не затоа што сака. Па, големи се ш...
Тајниот агент и „Леле ништо не научив“ - 15 ликови на секое полагање испит Во пресрет на крајот на јунската сесија, да се потсетиме на ликовите кои ги има ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава