Виц: Плавуша на возачки испит


Виц: Плавуша на возачки испит

vic-plavusa-na-vozacki-ispit

Плавуша земала часови по возење и била воодушевена колку добро се снаоѓа на улиците. Дошол редот да полага градска. За несреќа паднала, па се жали кај друга плавуша:

- Не сфаќам зошто паднав градска. Стигнав до кружниот тек, на знакот стоеше 30 и јас 30 пати кружев околу знакот. Инструкторот ми соопшти дека сум паднала.

На тоа другата плавуша и одговорила:

- Штознам, можда грешно си избројала.

Би можело да ве интересира:

Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
Мажите и грипот - „Умираме, молете се за нас“ Никој од нас не ги сака грипот и настинките, но очигледно е дека мажите се посеб...
10 сигнали дека сте „навлечeни“ на социјални мрежи Дали сте од оние кои во текот на денот ги „превртуваат“ Фејсбук, Инстаграм и Тви...