Виц: Како на стари години се останува во форма?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Виц: Како на стари години се останува во форма?

Дошол старец кај доктор на преглед. Докторот, по прегледот му вели: „Во одлична форма сте. Како успевате да имате одличен крвен притисок и да бидете во одлична форма, а имате 80 години?”

vic-kako-na-stari-godini-se-ostanuva-vo-forma-01

Старецот му одговара: „Лесно... Станувам рано, пред зора... Ловам пауни по цел ден и тоа ме држи во форма.“

Докторот: „Ловите пауни? Не... Тоа не е причина за вашето одлично здравје. Мора да е наследно. Колку години имал вашиот татко кога починал?“

Старецот зачудено му одговара: „Кој каже дека татко ми е мртов?“

Докторот: „Сакате да ми кажете дека татко ви е жив? Колку години има?“

Старецот: „Па, има 99 години. Баш утрово беше со мене на лов. Тоа и него го држи во форма.“

Докторот: „Аха, разбирам... Сепак, тоа не е причина. Колку години имал вашиот дедо тогаш кога починал?“

Старецот, налутен: „Кој рече дека е мртов? Дедо ми има 118 години!“

Докторот фрустриран на тоа кажува: „И претпоставувам дека и тој со вас дошол на лов на пауни?“

Старецот: „Не, не... Тој утрово не можеше да дојде со нас во лов бидејќи се подготвува за свадба.“

Докторот: „Зошто сега сака да се ожени? На 118 години?“

Старецот: „Не, тој не сака баш, ама родителите му вршат страшен притисок...“

Би можело да ве интересира:

Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...
„Нема ништо посекси од маж во нечиста униформа“ - жена предизвика лавина од фотки на Твитер Нејзиниот твит стана вирален хит, а мажи позираа специјално за неа во униформа н...
Европските држави се претставуваат со една реченица „Претстави се со една реченица“ е предизвик од кој може да произлезат интересни ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава