Виц: Што уловил Мујо?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Виц: Што уловил Мујо?

Се враќа Мујо од работа, а Фата го пречекала со прашање:

vic-sto-ulovil-mujo-01

- Мујо, златен, се сеќаваш ли кога отиде на риболов пред 6 месеци?

Мујо мирно одговара:

- Па нормално дека се сеќавам, уловив штука од речиси пола метар! Зошто?

Фата ги наведнала рамениците:

- Епа, се јави штуката... Рече дека очекува малечки штуки!

Би можело да ве интересира:

Сумамед не е препарат на база на мед - 10 хумористични лекарски запове... Сите знаеме дека докторите може да бидат прилично незгодни, но неретко и пациент...
Кристина знае како се продава... На Facebook се појави настан на кој присуствуваат преку 15.000 луѓе, а 27.000 се...