Виц: Трпе разговара со инспекција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Виц: Трпе разговара со инспекција

trpe-razgovara-so-inspekcija

Трпе се вработил во голема, приватна агенција за недвижности. Платата не била лоша, но од време на време морало многу да се работи.

Едно утро Трпе дошол на време на работа, а по половина час во фирмата дошла инспекција и почнала да ги проверува сите документи.

По чешлањето на документацијата, доаѓа инспекторот кај Трпе и почнува да го испрашува:

- Кажете ми колку луѓе работат во оваа фирма, но добро размислете, за лажење можете кривично да одговарате!

Трпе размислил и одговорил:

- Со шефот, десет....

Инспекторот, сакајќи да го збуни, го препрашал:

- А без шефот?

Трпе како од топ:

- Без шефот, ниеден!

Би можело да ве интересира:

„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 19... Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Кога „не ти оди“ англискиот: Луѓето во Кина немаат поим што носат (фот... Еден странец кој одредено време живеел во Кина видел прилично необични работи. А...
Секојдневни работи кои повеќето мажи ги прават, а на жените им одат на... Многупати сме докажале дека мажите и жените се сосема различни, како да припаѓаа...