Виц: Плавуша на приемен испит во Полициска академија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Виц: Плавуша на приемен испит во Полициска академија

vic-rusokosa-na-priemen-ispit-vo-policiska-akademija-01

Отишла плавуша заедно со нејзиниот брат да се запише на Полициска академија.

Влегла кај инспекторот на прво интервју, а тој решил најпрво да ѝ постави неколку прашања за да го провери нејзиното општо образование.

- Што е тоа алгоритам?

Русокосата одговара подготвено:

- Алга која фатила ритам.

Одговорот малку го збунил инспекторот, но, сепак продолжил да ја прашува:

- Кој е Гаврило Принцип?

Русокосата се замислила, па прашала:

- А да не е тоа човекот кој го убил последниот кинески цар Џон Кенеди?

Инспекторот длабоко воздивнал, ама сепак одлучил да ѝ го постави последното прашање:

- Кажете ми, кој го убил Исус Христос?

Русокосата размислувала долго, па едвај одговорила:

- Не знам.

- Добро, рекол инспекторот, тогаш јавете ми кога ќе го дознаете одговорот!

Излегува русокосата цела среќна, а брат ѝ ја прашува:

- Како беше?

- Супер, шефот веќе ми додели прв случај на убиство!

Би можело да ве интересира:

Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 19... Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Спектакуларно смешни одговори на тема „Од каде доаѓаат бебињата?“ Секој родител еден ден треба да им објасни на своите деца како дошле на овој све...