Виц на денот: Плавуша во авион
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Виц на денот: Плавуша во авион

vic-na-denot-plavusa-vo-avion

Плавуша патува за Њујорк со авион. Имала карта за економска класа, но кога влегла во авионот си седнала во бизнис класата.

Дошла стјуардесата да ја упати во другиот дел на авионот па и објаснува дека мора да се премести:

- Ама не мене овде ми е добро.

Дошол и копилотот и го повторил истото, но таа исто му одговара:

- Не, не, мене овде ми се допаѓа.

Дошол пилотот и шепка нешто на уво. Плавушата станала и збунето му рекла:

- Па, што не ми кажавте одма? – и оди во економска класа.

Стјуардесата и копилотот збунето го прашуваат:

- Па, што и рековте?

Пилотот слегнува со рамената:

- Дека бизнис класата не лета до Њујорк.

Би можело да ве интересира:

Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
Смешни илустрации за тазе родителите со мало бебе кои ќе ве расположат... Јехуда и Маја Девир се брачна двојка од Израел кои живеат во Тел Авив и се креат...
„Закачување“ на квака, удирање во предмети: Секојдневни ситуации кои п... Точно, 2019-та е, модерно време и глупави грешки во секојдневниот живот не би тр...