Кога се обидуваш да ја направиш тортата од онлајн рецепт, но имаш две леви раце
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Шанкерка 25-04-2019


Кога се обидуваш да ја направиш тортата од онлајн рецепт, но имаш две леви раце

ocekjuvanja-vs-realnost-koga-tortite-ne-izgledaat-kako-onie-na-pinterst-1.jpg

На социјалните мрежи сè изгледа едноставно за подготовка, како секој да може да биде мајстор во кујната.

Но, реалноста не е таква.

Она што го гледаме на Инстаграм и Пинтерест не е така лесно за подготовка како што изгледа.

Доказ за тоа се следниве споредби:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетката со книга, набилданиот, моделот: 10 ликови кои ќе ги сретнете н... За некого одмарање на плажа, за некого пијанчење во бар. Полека но сигурно се бл...
Секојдневни работи кои повеќето мажи ги прават, а на жените им одат на... Многупати сме докажале дека мажите и жените се сосема различни, како да припаѓаа...
Топ 5 мачнини кои секој Балканец ги лечи со ракија Знаете како некои луѓе ви се смеат кога ќе кажете дека како мали ве мачкале со р...